Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Náš vnitřní čas a jak s ním žít v souladuVědecká knihovna v Olomouci (Zasedací sál, Bezručova 3)
1. listopadu 2011 od 17.00 hod.
přednáší bývalá předsedkyně Akademie věd
prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.logo-tyden-vedy
Anotace přednášky:

Všichni máme v sobě biologické hodiny, které nám odměřují náš vnitřní čas a určují denní program. Pro zdravý život je důležité, abychom vykonávali činnosti v souladu s tímto vnitřním časem, kdy je na ně organismus připraven. Přednáška objasní  podstatu časového systému, spojitost jeho poruch s různými onemocněními a také jak správně žít, aby k jeho poruchám nedocházelo.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                plakat_tyden_vedy

Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice. V rámci 11. ročníku festivalu se uskuteční dvě přednášky také ve Vědecké knihovně v Olomouci: "Náš vnitřní čas a jak s ním žít v souladu" a "Největší urychlovač LHC odhaluje tajemství hmoty z počátku vesmíru. Novinky po dvou letech činnosti LHC v Cernu".Česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR a předsedkyně Učené společnosti ČR prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. jako první na světě se svým týmen zjistila, že tvorba melatoninu v šišince mozkové je řízena biologickými hodinami v mozku.
V současnosti je členkou vědecké rady AV ČR, Univerzity Karlovy a tří jejích fakult, Masarykovy univerzity a Jihočeské univerzity a členkou Rady Národního muzea, dále je také členkou Evropského poradního výboru pro výzkum, Evropské akademie věd a umění.
V roce 2007 převzala nejvyšší akademické vyznamenání - čestnou medaili AV ČR De scientia et humanitate optime metritis. Dále je nositelkou státního vyznamenání ČR - Medaile Za zásluhy II. stupně, francouzského státního vyznamenání důstojník řádu Akademických palem a zlaté medaile UK.

prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. přednáší na téma Náš vnitřní čas
prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.
přednáška velmi zaujala olomoucké publikum


Aktualizováno: 08.11.2012Bookmark and Share
Redaktor: Ivana Mutnianová
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2023
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist