Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Finále soutěže Bücherwurm / Knihomol

Německá knihovna ve spolupráci s Goethe-Zentrem Pardubice a Goethe-Institutem vyhlašuje soutěž

Knihomol / Bücherwurm Olomouc 2014

Finale am 28. 5. 2014 um 14:00 - Ablaufplan

anton-taucht-ab

Zájem o četbu v poslední době klesá. A to už vůbec nemluvíme o četbě v cizím jazyce! Ale předčítání je ideální možnost, jak motivovat děti a mládež ke čtení. Prostřednictvím předčítání  a naslouchání děti odhalují nové světy příběhů, a když je příběh zaujme, cítí potřebu sami číst. Z „nudného“  čtení se tak pomocí předčítání stává pozitivní zážitek. A čtení je také jednou z důležitých kompetencí pro učení se cizím jazykům.

Proto bychom chtěli vyzvat Vás a Vaše žáky k účasti na soutěži v předčítání v němčině Bücherwurm (Knihomol). Obracíme se na všechny žáky základních a středních škol, kteří se učí německy. Nezáleží na tom, jak dlouho. Podstatná je snaha správně a výrazně německy číst.

Co soutěž obnáší?  Úlohou účastníků soutěže je přečíst krátký úryvek z německého textu (max. 5 minut) s pokud možno co nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Zkrátka číst tak, aby se ostatní nenudili, aby poslouchali, aby je příběh zaujal. 

Kategorie:

I.  základní školy : žáci 1. –  9. třídy ZŠ bez ohledu na dobu, po kterou se učí německy

II. nižší gymnázia : žáci primy – kvarty osmiletého gymnázia

III. gymnázia: žáci kvinty – oktávy osmiletého gymnázia a žáci 1. –  4. ročníků gymnázií

IV. obchodní akademie, střední odborné školy, odborná učiliště; ze soutěže jsou vyřazeni studenti vyšších odborných škol

V. speciální kategorie pro žáky a studenty z dvojjazyčných rodin a pro ty, kteří pobývali déle než 3 měsíce v nějaké německy mluvící zemi (platí pro všechny typy škol)

Každá škola vyšle do finále příslušné kategorie jednoho zástupce, pouze základní školy mohou vyslat po jednom zástupci z prvního a druhého stupně.

Do soutěže se mohou přihlásit soukromě i žáci jazykových škol, pokud se soutěže nezúčastní jejich základní či střední škola. Pokud se jejich škola do soutěže přihlásila, musí projít školním kolem. Samozřejmě se musí zařadit do příslušné kategorie.

Pravidla soutěže

Jakou knihu jsme pro vás vybrali?                        

Pro letošní první ročník jsme zvolili knihu "Anton taucht ab" od německé autorky Mileny Baisch. Je to skvělá kniha, oceněná německou literární cenou Jugendliteraturpreis 2011.

Anton je mistrem počítačových her, který má vždy po ruce rychlou hlášku. Opravdový svět s ostatními dětmi mu ale není moc příjemný. Když se má s nimi scházet během dovolené v kempu, není moc nadšený. Díky jeho zajímavému příběhu pronikneme do pocitového světa chlapce, který by byl rád odvážným superhrdinou, což ale úpně nezvládá. Anton je sympatická postava a vynikající bavič.
Kniha je zábavná, vtipná a inteligentně napsaná a zaujme děti od 9 let stejně jako dospělé.

Finále soutěže proběhlo 28. 5. 2014 ve Vědecké knihovně v Olomouci.

Sponzoři

goetheinstitut logohueber dzt-logo-institution-025-cz

 

 

 

 

Aktualizováno: 03.06.2014Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2022
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist