Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Finále soutěže v předčítání v němčině Bücherwurm Olomouc 2015

Německá knihovna ve spolupráci s Goethe-Zentrem Pardubice a Goethe-Institutem vyhlašuje soutěž

Knihomol / Bücherwurm Olomouc 2015

Ablaufplan

Zájem o četbu v poslední době klesá. A to už vůbec nemluvíme o četbě v cizím jazyce! Ale předčítání je ideální možnost, jak motivovat děti a mládež ke čtení. Prostřednictvím předčítání  a naslouchání děti odhalují nové světy příběhů, a když je příběh zaujme, cítí potřebu sami číst. Z „nudného“  čtení se tak pomocí předčítání stává pozitivní zážitek. A čtení je také jednou z důležitých kompetencí pro učení se cizím jazykům.

Proto bychom chtěli vyzvat Vás a Vaše žáky k účasti na soutěži v předčítání v němčině Bücherwurm (Knihomol). Obracíme se na všechny žáky základních a středních škol, kteří se učí německy. Nezáleží na tom, jak dlouho. Podstatná je snaha správně a výrazně německy číst.

Co soutěž obnáší?  Úlohou účastníků soutěže je přečíst krátký úryvek z německého textu (max. 5 minut) s pokud možno co nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Zkrátka číst tak, aby se ostatní nenudili, aby poslouchali, aby je příběh zaujal. 

Kategorie:

I.  základní školy : žáci 1. –  9. třídy ZŠ bez ohledu na dobu, po kterou se učí německy

II. nižší gymnázia : žáci primy – kvarty osmiletého gymnázia

III. gymnázia: žáci kvinty – oktávy osmiletého gymnázia a žáci 1. –  4. ročníků gymnázií

IV. obchodní akademie, střední odborné školy, odborná učiliště; ze soutěže jsou vyřazeni studenti vyšších odborných škol

V. speciální kategorie pro žáky a studenty z dvojjazyčných rodin a pro ty, kteří pobývali déle než 3 měsíce v nějaké německy mluvící zemi (platí pro všechny typy škol)

Každá škola vyšle do finále příslušné kategorie jednoho zástupce, pouze základní školy mohou vyslat po jednom zástupci z prvního a druhého stupně.

Do soutěže se mohou přihlásit soukromě i žáci jazykových škol, pokud se soutěže nezúčastní jejich základní či střední škola. Pokud se jejich škola do soutěže přihlásila, musí projít školním kolem. Samozřejmě se musí zařadit do příslušné kategorie.

Pravidla soutěže

Jakou knihu jsme pro vás vybrali?                        

Pro letošní druhý ročník jsme zvolili knihu "Anton macht´s klar" od německé autorky Mileny Baisch.

Další velkolepý příběh seběvědomého Antona! Ten před celou třídou prohlásí, že si na školní výlet vezme svoje boty na kolečkách. Jediný problém: Žádné nemá. Co teď? Stačí poslat rodiče do banky, jenže jako naschvál se pokazila pračka a rodiče nemají peníze. Co zkusit pumpnout prarodiče? Nebo zkusit si vydělat jako dětský kaskadér? Když ztroskotají všechny tyto pokusy, přijde Anton na skvělý nápad. S moderní kopírkou se přece dají peníze vytisknou úplně jednoduše......

Finále soutěže se uskutečnilo 26. 3. 2015 v Radeckého sále Vlastivědného muzea v Olomouci.

Partneři

goetheinstitut logohueber dzt-logo-institution-025-cz

Aktualizováno: 08.06.2015Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2023
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist