Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Finále soutěže Bücherwurm Olomouc 2016

Německá knihovna ve spolupráci s Goethe-Zentry v Pardubicích a Českých Budějovicích vyhlašuje soutěž

Knihomol / Bücherwurm Olomouc 2016

Ablaufplan 2016

Novinky hned na začátku. Bücherwurm 2016 se bude konat na třech místech zároveň:
v Goethe-Zentru Pardubice, v Goethe-Zentru České Budějovice a v Olomouci.
Můžete si tedy zvolit místo soutěže, které je pro Vás nejlépe dosažitelné. Všichni vítězové obdrží pozvánku do Goethe-Institutu v Praze, kde budou mít možnost nahlédnout do zákulisí této velké kulturní instituce.

Obracíme se na všechny žáky základních a středních škol, kteří se učí německy. Nezáleží na tom, jak dlouho. Podstatná je snaha správně a výrazně německy číst.

Co soutěž obnáší? Úlohou účastníků soutěže je přečíst krátký úryvek z německého textu (max. 5 minut) s pokud možno co nejlepší výslovností a výrazným přednesem.
Zkrátka číst tak, aby se ostatní nenudili, aby poslouchali, aby je příběh zaujal. 

Těšíme se na Vaše přihlášky. Stačí, když nejprve potvrdíte svůj zájem o účast v soutěži (adresa školy, jméno učitele). Jména soutěžících vyjdou až ze školních kol. Všechny zúčastněné školy dostanou knižní dárek.

Uzávěrka přihlášek je 30. 1. 2016.

Kategorie:

I.  základní školy : žáci 1. –  9. třídy ZŠ bez ohledu na dobu, po kterou se učí německy

II. nižší gymnázia : žáci primy – kvarty osmiletého gymnázia

III. gymnázia: žáci kvinty – oktávy osmiletého gymnázia a žáci 1. –  4. ročníků gymnázií

IV. obchodní akademie, střední odborné školy, odborná učiliště; ze soutěže jsou vyřazeni studenti vyšších odborných škol

V. speciální kategorie pro žáky a studenty z dvojjazyčných rodin a pro ty, kteří pobývali déle než 3 měsíce v nějaké německy mluvící zemi (platí pro všechny typy škol)

Každá škola vyšle do finále příslušné kategorie jednoho zástupce, pouze základní školy mohou vyslat po jednom zástupci z prvního a druhého stupně.

Do soutěže se mohou přihlásit soukromě i žáci jazykových škol, pokud se soutěže nezúčastní jejich základní či střední škola. Pokud se jejich škola do soutěže přihlásila, musí projít školním kolem. Samozřejmě se musí zařadit do příslušné kategorie.

Pravidla soutěže

Jakou knihu jsme pro vás vybrali?                        

Pro letošní druhý ročník jsme zvolili knihu "Matti und Sami und die drei größten Fehler des Universums" od německého autora Salaha Naoury. Kniha získala v roce 2011 prestižní cenu Luchs a byla nominována na německou literární cenu Jugendliteraturpreis.

Lži rostou rychleji než výhonky bambusu,“ říká strýček Kurt. A mohou způsobit pěknou šlamastyku: Jednoho veselého večera předestře Mattiho tatínek své rodině oslnivou, avšak bohužel lživou historku. Matti jeho řečem uvěří a vypráví všechno ve škole. Brzy se ukáže, jaká je skutečnost, a Matti si musí u spolužáků vyžehlit, že se tak vytahoval – vesmír už zase udělal pořádnou chybu. Mattiho to pěkně štve a rozhodne se, že si z rodičů také vystřelí. Namluví jim, že vyhráli dům ve Finsku... Brzy se celá rodina ocitne u finského jezera bez domu, bez nábytku a rodiče bez práce. Zato Matti má pořádné výčitky svědomí. Nakonec se ale všechno zázračně vyřeší...

Finále soutěže se uskutečnilo 22. 3. 2016 od 10 hod. v Radeckého sále Vlastivědného muzea v Olomouci.

Partneři

goetheinstitut logohueber dzt-logo-institution-025-cz

Aktualizováno: 17.01.2017Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2023
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist