Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Seminář pro učitele NJ - Aktivizační aktivity

Nakladatelství Klett ve spolupráci s Německou knihovnou VKOL si Vás dovolují pozvat
na akreditovaný dvojseminář pro učitele německého jazyka všech typů škol.

Aktivizační a warm up aktivity pro každou chvíli a Práce s ICT ve výuce němčiny

pátek 22. 11. 2019, 9:00 - 17:00 hod.   
Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 3, přednáškový sál
Lektorka: Mgr. Klára Těšíková

Účast na tomto semináři stojí 590 Kč včetně DPH za jednoho účastníka. Tuto částku lze hradit ze školních šablon.

Aktivizační a warm up aktivity pro každou chvíli

Komunikativní hry jako motivace pro žáky a oživení pro učitele v hodinách německého jazyka

Jak žáky nadchnout a zaujmout pro němčinu? Jak je probudit po celodenní výuce? Jak je přimět, aby ve výuce jen pasivně neseděli? Jak zabránit tomu, aby odcházeli oni a následně i Vy z hodiny demotivovaní? 

Na semináři zaměřeném na aktivizační a warm-up aktivity se účastnící budou věnovat především aktivitám a komunikativním hrám, které budou moci využít buď na začátku výukové hodiny, nebo mezi jednotlivými logickými výukovými celky a vytvářet logické předěly.

Cílem semináře bude praktické zkoušení těchto aktivit, společná diskuze o tom, kdy je vhodné jaké aktivity zařazovat, jak je lze upravit, tak abychom nepoužívali stále stejné aktivity a žáci se při aktivizačních cvičení nezačali nudit. Účastníci se seznámí také se zdroji, kde je možné se inspirovat.

Seminář je určen pro jazykovou úroveň A1-B1 dle SERRJ, tedy pro základní i střední školy. Účastníci budou pracovat pomocí různých sociálních forem (individuální, párová, skupinová práce) a důraz bude kladen také na výměnu praktických zkušeností mezi účastníky.

Práce s ICT ve výuce němčiny aneb Nebojte se techniky

Appky, videa a interaktivní hry v hodinách německého jazyka

Seminář je zaměřený na efektivní využívání moderních informačních a komunikačních technologií v hodinách německého jazyka na základních a středních školách vhodných pro jazykovou úroveň A1-B1 dle SERRJ. Účastníci se seznámí nejen s typy ICT, které je možné využívat ve výuce, ale také by se měli přestat obávat využívání moderních technologií a naučit se efektivně s těmito technologiemi pracovat.

Cílem semináře je seznámit účastníky s využitím moderních technologií v různých etapách výuky (od přípravy, přes samotnou výuku po evaluaci, resp. zpětnou vazbu). Lektor představí účastníkům interaktivní portály, které jsou dostupné pro učitele NJ a také je zasvětí do moderního světa, které nabízí aplikace a videa, ze kterých je možné čerpat vhodné materiály pro výuku německého jazyka.

Nedílnou součástí je pak praktická práce s tablety, iPady či mobilními telefony, při které si účastníci budou moci vyzkoušet práci s aplikacemi a jinými interaktivními příklady, které nabízí dnešní ICT svět.

Přihlášky zde:
https://klett.cz/seminare/

Kontaktní osoba pro dotazy:
Lenka Mochťáková
e-mail: lenka.mochtakovaklett.cz
tel.: 774 022 045

Aktualizováno: 02.01.2020Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2022
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist