Nakladatelství Hueber Verlag ve spolupráci s Německou knihovnou VKOL
dovoluje pozvat na seminář pro učitele německého jazyka všech typů škol.
Obrazový materiál a vizualiazce ve výce NJ
čtvrtek 17. 10. 2019, 9:30 - 13:00 hod.
Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 3, přednáškový sál
Lektorka: Marlen Braunsdorf, Leipzig
Účastníci semináře obdrží drobné propagační materiály a certifikát. za seminář se nevybírá žádný poplatek a je akreditován MŠMT.
Obrazový materiál a vizualizace ve výuce NJ
Obrázky jsou vhodným materiálem pro výuku na všech stupních pokročilosti od A1 do C2. Můžeme o nich mluvit, psát, pracovat s nimi kreativním způsobem, využívat je při učení slovní zásoby nebo gramatiky, můžeme si je vzít na pomoc při zprostředkování vědomostí o reáliích. V neposlední řadě je popis obrázku téměř vždy součástí ústních zkoušek. Na to všechno se v semináři „podíváme“ a vyzkoušíme na praktických příkladech, jak je možné s obrázky pracovat v hodinách němčiny.
Marlen Braunsdorf
Pochází z Lipska, kde také v roce 2005 ukončila magisterské studium v oborech němčina jako cizí jazyk, etnologie a hispanistika. Od té doby vyučuje němčinu pro cizince. Pět let působila jako vedoucí německého oddělení na jazykové škole International House v Bratislavě. V té době také působila jako lektorka pro nakladatelství Hueber na Slovensku. Os roku 2012 je ředitelkou jazykové školy v Lipsku, která se specializuje na jazykovou výuku cizinců.
Guck dir das mal an! - Bilder und Visualisierung im DaF-Unterricht
Mit Bildern können wir alle Lerner*innen von A1 bis C2 erreichen. Wir können darüber sprechen, darüber schreiben, kreativ mit ihnen arbeiten, uns anhand von Bildern Wortschatz einprägen oder Grammatik verstehen und auch landeskundliche Informationen erwerben. Nicht zuletzt sind Bildbeschreibungen fast immer Bestandteil mündlicher Prüfungen. Und das alles „gucken wir uns an“ und probieren wir in diesem Workshop gemeinsam aus.
Marlen Braunsdorf
Geboren (1979) und aufgewachsen in Leipzig, hat Marlen Braunsdorf im Jahr 2005 ihr Magisterstudium Deutsch als Fremdsprache, Ethnologie und Hispanistik an der Universität Leipzig abgeschlossen. Sie unterrichtet seit vielen Jahren Deutsch als Fremd- bzw. Zweitsprache. Unter anderem war sie fünf Jahre an der Sprachenschule International House in Bratislava in der Slowakei tätig. Seit 2012 leitet sie in ihrer Heimatstadt die Sprachenschule der Leipziger Gesellschaft für Bildung und Arbeit mbH, die sich auf vom Bundesamt für Migration und Flüchtlinge geförderte DaZ-Integrationskurse spezialisiert hat.
Přihlášky do 11. 10. 2019 na hueber@hueber.cz
Pozvánka zde
![]() |
![]() |
![]() |
Aktualizováno: 18.10.2019
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz
© 2008-2023 Vědecká knihovna v Olomouci
Tisk stránky | Mapa webu | Zajímavé odkazy
| RSS