Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kup knihu, zachráníš nakladatele!

Vědecká knihovna v Olomouci společně s Moravskou zemskou knihovnou v Brně, Sdružením knihoven ČR a krajskými knihovnami přichází v době celostátní karantény s výzvou na podporu českého knižního trhu:

Protože nám tato situace není lhostejná, rozhodli jsme se podpořit knižní trh výzvou Kup knihu a zachráníš nakladatele. Vyzýváme veřejnost k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Prodej knih v těchto časech pomůže nejen vydavatelům, ale všem těm, kteří se na tvorbě knih podílí – autorům, překladatelům, ilustrátorům.

Zároveň se obracíme na širokou veřejnost: podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu. Přispět můžeme každý!

V této souvislosti podporujeme společné prohlášení Evropské rady spisovatelů (EWC | European Writers Council)  Authors’ Organisations Joint Statement on COVID-19 Crisisa, připojujeme se k výzvám a aktivitám Knihexu, Českého rozhlasu Vltava V izolaci, festivalu Básně v karanténě, Nedělní chvilka poezie - Korona Poezie, či Asociace spisovatelů Kupte si dnes knihu!

Registrovaní čtenáři VKOL již mají díky dohodě nakladatelství GRADA s jeho partnerskými nakladateli až do konce dubna 2020 zdarma přístup ke všem elektronickým publikacím v on-line knihovně BOOKPORT. V březnu byl na portálu knihovny.cz, do něhož je VKOL rovněž zapojená, zřízen pro vysokoškolské studenty a pedagogy dočasný přístup k digitalizovanému obsahu národních fondů a zároveň byl vytvořen webový průvodce #KnihovnyPROTIviru.

V rámci výzvy jsou také oslovováni čeští autoři s prosbou o natočení krátkých videí. Vzniká tak seriál autorských čtení, který budou knihovny zveřejňovat na sociálních sítích. Sledujte náš web a sociální sítě.

Aktualizováno: 03.04.2020
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2023
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist