Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Doplňování fondů

­1. Nejvýznamnějším akvizičním zdrojem Vědecké knihovny v Olomouci je povinný výtisk zasílaný vydavatelem. Na základě povinného výtisku knihovna systematicky doplňuje fond bohemikální produkce vydané na území ČR.

2. Mezi další zdroje doplňování knihovních fondů patří nákup dokumentů, který probíhá v souladu s tematickým profilem knihovny a jejími finančními možnostmi.

3. Část fondu je doplňována z darů jednotlivců i institucí. Dary slouží převážně k doplňování starší produkce.

Naše knihovna získala darem knihy a DVD od Dr. Rainera Vogela. Jedná se o jedinečné edice pramenů k dějinám Opavska, Krnovska a Bruntálska v 16.–18. století. K nahlédnutí zde

4. Mezinárodní výměna publikací slouží k získávání a doplňování zahraniční literatury. Prostřednictvím výměny knihovna mnohy do svých fondů získá i neprodejnou nebo těžko dostupnou starší literaturu, popř. publikace, které nelze zakoupit pro nedostatek financí. Výměna publikací probíhá bezplatně na principu protihodnoty. Publikace od českých nakladatelů a autorů slouží mimo jiné k prezentaci české kultury v zahraničí. Do programu mezinárodní výměny jsou zapojeny významné světové knihovny, univerzity a instituce zaměřené na problematiku střední Evropy a našeho regionu (např. krajanské spolky).

ČESKÁ KNIHA DO SVĚTA - do světa posíláme české knihy - bojují za naše barvy jako sportovci, ale slovem řeknou víc než hokejkou, a mají úctyhodnou výdrž : největší světové knihovny (např. Kongresová knihovna) budou naše knižní posly opatrovat po staletí.
ZAHRANIČNÍ KNIHY K VÁM - NAVŽDY - na oplátku dostáváme knihy z různých koutů světa - Pozor! - budou tu pro vás stále, a tak vybíráme pečlivě
(kniha získaná mezinárodní výměnou se stává trvalou součástí našeho fondu - půjčit si ji může kdokoli, kdykoli a zdarma)

Malá ochutnávka nejčerstvětších zahraničních kousků v našem fondu zde

Výběr ze zahraničních titulů získaných mezinárodní výměnou od r. 2010 zde

Doplňování fondů zajišťují tato oddělení:
 
 
 

Aktualizováno: 20.06.2019Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2022
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist