Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

4. MEZINÁRODNÍ KNIŽNÍ VELETRH

Veletrh probíhal od čtvrtka 12. do neděle 15. května. Zúčastnilo se ho 72 000 návštěvníků.

Ve třech patrech Paláce kultury, na čisté výstavní ploše zabírající téměř 3.800 m2 se představilo kolem 400 vystavovatelů, zastupujících přes 1000 nakladatelů z 27 zemí. Domácí účastníci se soustřeďovali v přízemí a 1. podlaží, zahraniční ve 2. patře. Poprvé se účastnilo Švýcarsko a Ruská federace. Profesionálním kontaktům sloužilo na veletrhu Knihkupecké centrum - místo setkávání nakladatelů s knihkupci, místo besed, poradenské služby, seminářů apod.

3. patro patřilo knihovnickému veletrhu. Jeho součástí bylo i Evropské knihovnické fórum s ústředním mottem: "Umění, ochrana a konzervace" knižních fondů. Účast zástupců a odborníků z největších evropských knihoven znamenala posun v přístupu k vědeckotechnickým informacím zemí východní a střední Evropy a rozšíření spolupráce v této oblasti.

Zájem vzbudil i festival Art in Prague, jehož organizátorka paní Hanna March přizvala k účasti muzea a galerie z Evropy i USA. V rámci této akce byla fotografická výstava Evropská náměstí.

Řada akcí spjatých s veletrhem probíhala mimo Palác kultury. Např. ve Viole se konal Festival spisovatelů - každé odpoledne a večer po dobu trvání veletrhu bylo možné se tu setkávat se spisovateli a básníky. 1. večer byl věnován slovenskému spisovateli Martinu M. Šimečkovi, kterému byla udělena Cena George Theinera.

Novinkou pražského mezinárodního knižního veletrhu byla tzv. Knihkupecká noc. 11. 5. připravili knihkupci ve svých prodejnách pro Pražany i návštěvníky hlavního města množství zajímavých programů, od autogramiád po besedy.

ŘEKLI...

...Pěkné, velmi pěkné, opravdu nádherné. Je to velká událost pro knihovníky České republiky a jsem velmi šťastná, že čeští knihovníci si sami organizují mnoho doprovodných akcí, seminářů a setkání a spolupracují se mnou. Chtěla bych, a to ve smyslu nabídky pana dr. Kubíčka, ještě více profesionální spolupráce a pomoci při Evropském knihovnickém fóru.

Hanna March, ředitelka veletrhu knihoven

...Knihovnické fórum slíbilo i splnilo více než loni, bylo více odborně zaměřeno ke knihovnickým tématům. Mám pocit, že v loňském roce bylo na knižním veletrhu větší množství zahraničních vystavovatelů - nakladatelů a vydavatelů. Zřejmě je způsobeno nízkou kupní možností návštěvníků.

Zuzana Havelková, Národní knihovna, redaktorka Informačního bulletinu

...Uchvátila mne přednáška Libri. Představte si tu dokonalost systému německé organizace. 184 titulů vydaných denně. Dodávka knih do knihkupectví je do sedmi hodin po vydání. Ke čtenáři se dostane nejpozději druhý den ráno. Není to úžasné?

Radim Kotrba, Nadace Květoslava Minaříka, nakl. Canopus

...Mám velmi dobrý celkový dojem, srovnatelný s loňskem. Překvapili mne karmelitáni v hábitech u Karmelitánského nakladatelství. Jsem spokojen se stánkem USA velvyslanectví, materiály vystavované jsou výborné pro uživatelskou sféru, pracovníky BIS. Chování vystavovatelů bylo milé a bezprostřední. Upoutal mne systém LANIUS, předváděný táborskou knihovnou. Výborná uživatelská verze, snadno dostupná čtenářům i málo znalým práce s počítačem.

PhDr. Jakub Pavlík, Vědecká knihovna Kladno

...Instituce se lépe prezentují, obsažnější jsou i informace. Mám jen připomínku k tlumočení, mělo by být simultánní. Pro handicapované lidi je obtížné manipulovat během přednášky několikrát se sluchátky.

PhDr. Miroslav Ressler, Národní knihovna

...Lituji, že bylo málo vystavovatelů odborné literatury. Jako čtenář bych si opravdu vybral.

Pavel Hartman, dovozce zahraniční literatury

...Děláme výzkum trhu u nakladatelů a vydavatelů na použití TCF a ECF papíru (bezchlorový). Naše firmy neznají, neprojevují zájem. Zlobí nás, že nejsou k dispozici katalogy, neprezentují se tiskaři, viděli jsme jen TINU Vimperk a Tiskárny Olomouc.

Ing. Dagmar Svobodová - Ing. Petr Žoužela, Olšanské papírny

...Jsem navýsost spokojený s průběhem veletrhu. Po obchodní stránce se nám dařilo. Na to, jak vypadala další část veletrhu, se neptejte, nevím, neměl jsem čas.

PhDr. Miloš Papírník, Moravská zemská knihovna - TÚK Brno


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2022
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist