Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Knihovní a informační fond Rady Evropy v Karviné

Marie Palová

Přiblížit aktivity Rady Evropy nejširší veřejnosti bylo hlavním záměřem vzniku Dokumentačního a informačního střediska Rady Evropy v Praze, kde byla zřízena knihovna dokumentů Rady Evropy s tématickými okruhy jako jsou lidská práva, legislativa, zdravotnictví, výchova a vzdělávání, životní prostředí, sociální otázky, hromadné a sdělovací prostředky, kulturní a architektonické dědictví.

Nedávný úspěch Regionální knihovny v Karviné, která získala titul "Evropská veřejná knihovna" a zároveň početnější zastoupení národnostních menšin, motivovalo Dokumentační a informační středisko Rady Evropy v Praze k oslovení knihovny s návrhem na spolupráci a zřízení knihovního a informačního fondu Rady Evropy - "POINT i".

Karviná se tak stala v těchto dnech čtvrtým městem České republiky po Opavě, Českém Krumlově, Jihlavě, která zprostředkovává informace mezi občany a Radou Evropy prostřednictvím nově otevřeného "POINT i".

"POINT i" byl zřízen na Městském informačním centru při Regionální knihovně v Karviné na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě v poměrně krátké době. Prostřednictvím "POINT i" je možno získat přístup k informacím o aktivitách Rady Evropy. Sféra činnosti Rady Evropy zahrnuje tyto okruhy - lidská práva, legislativu, zdravotnictví, kulturu, sport, mládež, sociální a ekonomické otázky, životní prostředí.

Informace jsou přístupné jak v tištěné podobě ve formě letáků, brožur, příruček tak na internetu. Přehled webovských stránek zobrazujících činnost Rady Evropy, stránky o informacích činnosti Parlamentního shromáždění, stránky věnované problematice lidských práv a kultuře. Informace jsou převážně v angličtině a francouzštině.

"POINT i" je určen nejen studentům, pracovníkům vzdělávacích zařízení, státním zaměstnancům, ale všem, kteří mají zájem dozvědět se něco navíc o činnosti Rady Evropy.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2022
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist