Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Seminar pro učitele NJ - Stationenlernen

Nakladatelství Klett ve spolupráci s Německou knihovnou VKOL si Vás dovolují pozvat
na seminář pro učitele německého jazyka všech typů škol.

Stationenlernen jako cesta k efektivnímu osvojování jazyka

čtvrtek  28. 2. 2017, 9:00 - 13:00 hod.   
Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 3, přednáškový sál
Lektorka:
Mgr. Klára Jansová

Autonomie učení žáka – efektivní diferenciace – úspěch v jazyce – zábava – podpora

Výuka pomocí stanic je populární moderní metodou, kterou mohou pedagogové využít pro mnoho témat a cílů. Umožňuje široké využití ve výuce cizího jazyka, nejen pro protrénování komunikačních dovedností, ale jako podpora všech řečových dovedností (čtení s porozuměním, poslech s porozuměním, mluvení, psaní) formou, která umožňuje zohlednit individuální potřeby každého žáka a podpořit ho v získání požadovaných dovedností s ohledem na jeho dosavadní znalosti, potřeby a styl učení.

Seminář je rozdělen do dvou navazujících částí. V první části si účastníci po krátkém úvodu vyzkouší výuku pomocí stanic na vlastní kůži jako žáci, kterou budou následně reflektovat nejen z pohledu žáků, ale také se budou zamýšlet a diskutovat z pohledu pedagogů.

Druhá část semináře bude vedena již z pohledu pedagogů. Zaměříme se na základní principy této metody, přínosy a úskalí. Zodpovíme si prakticky orientované otázky a především si sami vyzkoušíme rozpracovat plány na vlastní zaměření výuky pomocí stanic. Vypracování vlastního tématu bude individualizováno, účastníci budou krok za krokem zpracovávat podklady, které budou moci použít ve vlastní výuce. Pro zpracování vlastního tématu bude představeno množství ukázkových témat, aktivit, které je vhodné využít při staniční výuce, účastníci budou pracovat v malých skupinách nebo ve dvojicích, aby využili svých dosavadních pedagogických zkušeností.

Mgr. Klára Jansová vystudovala německý jazyk a matematiku na PedF UK, absolvovala studijní pobyty v zahraničí. Přes deset let působí v oblasti vzdělávání, většinu času jako lektorka německého jazyka. Dva roky působila na pozici koordinároky v Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), se kterým spolupracuje do současnosti. Dále se jako metodička podílela na vzniku ucelené řady učebních materiálů metodou CLIL (Content and Language Integrated Learning). V současné době vedle jazykové výuky spolupracuje s nakladatelstvím Klett na pozici konzultanta ve vzdělávání. Je spoluautorkou cvičebnice K nové maturitě bez obav.

Přihlášky zde:
https://klett.cz/seminare/

Kontaktní osoba pro dotazy:
Lenka Mochťáková
e-mail: lenka.mochtakovaklett.cz
tel.: 774 022 045

Aktualizováno: 02.01.2020Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po 10:00–17:00 Út 10:00–17:00 St 12:00–19:00 Čt 10:00–17:00 Pá-ne zavřeno Od 10:00 do 11:30 je knihovna vyhrazena pro seniory a držitele průkazu ZTP ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2023
Aktualizováno: 20.08.2020 13:37
TOPlist